30 września 2020
By Mascamon z luksemburskiej Wikipedii, CC BY-SA 3.0

Niejonowe nanosrebro koloidalne nazywanie jest niewidzialną rękawiczką. Po odparowaniu wody, mikorocząsteczki aktywnie chronią spryskane nim powierzchnie nawet do 10 dni.

 

 

 

Srebro koloidalne chroni i dezynfekuje

O antyseptycznych, biobójczych właściwościach  srebra wiadomo od starożytności , co współcześni naukowcy dawno już dowiedli, dzięki czemu ten szlachetny metal ma powszechne zastosowanie w medycynie i farmacji. W ostatnich latach na popularności zyskuje dzięki nanotechnologii, która umożliwiła pozyskiwanie cząstek srebra o wielkości kilku nanometrów każda. Są one tak drobne, że można je rozróżnić tylko pod mikroskopem elektronowym i na tyle małe, by móc otoczyć i zaatakować osłonkę wirusa, który jest od nich co najmniej 10 razy większy. Ze względu na biobójcze i bakteriostatyczne właściwości nanocząstki srebra wykorzystywane  są przy produkcji kuchennego agd (wewnętrzne wykładziny lodówek), jako dodatek do odzieży sportowej, w przemyśle kosmetycznym ( środki hiegieny intymnej). Sklepy medycyny niekonwencjonalnej oferują preparaty na bazie srebra do leczenie cery trądzikowej oraz m.in. służące do terapii nadmiernie pocących się stóp. Wszystkie te zastosowania związane są z biobójczymi właściwościami srebra.   Firmy chemiczne wykorzystują nanosrebro jako dodatek podnoszący skuteczność  preparatów na bazie nadtlenku wodoru lub alkoholu. Dostępne jest też w postaci koloidalnej

Jak srebro koloidalne niszczy wirusy ?

Koloid jest terminem chemicznym, który tworzy mieszanina dwóch substancji, w których jedna z nich jest rozproszona w drugiej. W tym konkretnie przypadku są to nanocząsteczki niejonowego srebra zawieszone i rozpuszczone w zdemineralizowanej wodzie, przy czym nie wiążą się z jej cząsteczkami. Dzięki takiemu samemu ładunkowi elektrycznemu odpychają się od siebie przez co pozostają w ciągłym ruchu i unoszą się w wodzie demineralizowanej. Mechanizm działania srebra koloidalnego polega na utlenieniu wirusów i bakterii – mikroskopijne cząsteczki srebra koloidalnego przyciągają zarazki dodatnim ładunkiem, a następnie niszczą niezbędne im do życia enzymy. Jak twierdzą chemicy zastosowanie tak mikroskopijnych cząsteczek oraz wytwarzane przez nie oddziaływania międzycząsteczkowe przyczyniają się do wytworzenia ogromnej powierzchni czynnej. Nano srebro działa dłużej i bardziej efektywnie niż inne koloidy srebra. Srebro niejonowe jest całkowicie bezpieczne dla organizmu człowieka, natomiast skutecznie przenika przez błony komórkowe bakterii i innych drobnoustrojów, hamując ich cykl życiowy i prowadząc do ich unieszkodliwienia. Czy nadaje się do walki w koronowirusem? Nie ma jeszcze badań dowodzących skuteczności koloidalnego srebra w walce z wirusem SARS - CoV-2.  Warto jednak wiedzieć, że wirusy dużo łatwiej ulegają zniszczeniu  niż większość bakterii. Co do zasady, te preparaty, które niszczą bakterie nadają się do niszczenia wirusa, w tym z grupy SARS.

 

 

 

Niejonowe srebro koloidalne czyli niewidzialna rękawiczka
NISZCZENIA KORONAWIRUSA SARS-CoV-2

dezynfekcja i dezynsekcja

O NAS

KONTAKT Z NAMI >

Felicitas

ul. Zielone Wzgórze 61

58-340 Sierpnica

Strona główna | Owady | Odkażanie | Gryzonie | Poradnik | Kontakt

Strona stworzona w kreatorze www WebWave © 2020