04 maja 2024

Podejmowanie próby usunięcia pluskwy na własną rękę na ogół zawodzą. Na przeszkodzie stoi brak doświadczenia, nieodpowiedni dobór preparatów biobójczych ( te dostępne w Internecie są na ogół zbyt słabe). Dlatego warto zlecić usługę profesjonaliście, czyli nam.  Stosujemy nie jedną lecz trzy metody ( oprysk, parowanie, zamgławianie) – stosując w zależności od potrzeb i okoliczności - wszystkie trzy lub tylko wybrane. Ma to wpływ na wycenę usługi. Po to by na dobre pozbyć się pluskiew konieczne są  co nasjmniej dwie wizyty ( w odstępstwie 10-21 dni).  Przyczyną są jaja owadów, które są odporne na działania nawet nasilniejszych środków biobójczych. Trzeba bowiem wiedzieć, iż w przypadku pluskwy warunkiem sukcesu jest przerwanie cyklu rozwojowego tego owada  – zabiciu wszystkich młodych osobników (wyklutych już po pierwszym zabiegu)  przed ich rozmnożeniem.

Profesjonalnej dezynsekcji nie warto odwlekać, gdyż problem z pluskwami będzie się pogłębiał. Samodzielne używanie preparatów może spowodować u pluskiew odporność na tego typu zabiegi.

Czas i pora dezynsekcji

Cała akcja trwa od 30 minut do dwóch godzin w zależności od wielkości i ilości pomieszczeń, liczby łóżek, zastosowanych metod.

Wprawdzie do likwidacji owadów używamy chemicznych preparatów, ich stężenia nie są groźne dla ludzi. Jednakże w celu zminimalizowania ich odziaływania, po zabiegu obowiązuje okres karencji (zakaz korzystania z mieszkania) od 2 do 12 godzin, w zależności od użytego środka. Nasi klienci przeważnie umawiają się w godzinach rannych, by móc korzystać z mieszkania po powrocie z pracy. Niemały odsetek decyduje się na zabieg w innych porach dnia, decydując się na nocleg w innym miejscu. Latem gdy temperatury na dworze przekraczają 26 stopniu umawiamy się rano i wieczorem. ( powyżej tej temperatury skuteczność środków spada).

Jak przygotować mieszkanie do odpluskwiania?

Z racji, że owady gnieżdżą się w zakamarkach: szczelinach, pęknięciach tynków, za obrazami, pod listwami podłogowymi, w tapczanach, a nawet w gniazdkach (dlatego warto je na czas zabiegu zdemontować) mieszkanie powinno być posprzątanie, meble odsunięte od ścian, a obrazki ze ścian zdjęte. Niestety pluskwy łatwo przenieść i zachować w mieszkaniu na ubraniach, narzutach, kołdrach czy kocach. Najlepiej więc opróżnić szafy odzież uprać w 60 stopniach, a po wysuszeniu spakować w plastikowe worki. To samo z pokrowcami tapczanów i materaców (można skorzystać z pralni samoobsługowej, gdzie odstępne są pralki o dużej ładowności).

Bezwzględnie należy zabezpieczyć akwarium, gdyż większość biobójczych środków jest bardzo szkodliwa dla żyjących w nim stworzeń. Jeśli w domu są koty używamy preparatów pozbawionych permetryny, która tym akurat czworonogom bardzo szkodzi.

Przed zabiegiem rutynowo chowamy jedzenie, po zabiegu zmywamy kuchenne blaty i nastawiamy zmywarkę.

Po dezynsekcji gwarancja na 2 miesiące

Z racji, że insekty potrafią uodparniać się na chemię,  używamy naprzemiennie różnych preparatów, co podnosi skuteczność dezynsekcji. Na nasze usługi dajemy gwarancję na 2 miesiące. Warunkiem jej otrzymania jest zamówienie dwóch wizyt oraz przygotowanie do dezynsekcji zgodnie z naszymi zaleceniami.

Cennik odpluskwiania:

Kawalerka   z jednym łóżkiem –  400 zł brutto

Mieszkanie   do 50 m kw  z dwoma łóżkami 450  zł brutto

Mieszkanie  do 80 z trzema łóżkami 500 zł brutto

Uwaga: kolejna wizyta 50 zł taniej.

 

Czynności przed odpluskwianiem:

Mieszkanie powinno być odkurzone i posprzątane ( konieczne jest usunięcie narzut, kołder, garderoby.

koniecznie odsunąć od ścian meble, zdjąć obrazki, zegary i inne ozdoby

 zalecany jest demontaż listew przypodłogowych i kontaktów, gniazdek elektrycznych

swobodny dostęp do łóżka, które powinno w miarę możliwości rozmontowane ( nie może znajdować się nic w środku.

 

Na czym polega odpluskwianie i jak się do niego przygotować
NISZCZENIA KORONAWIRUSA SARS-CoV-2

dezynsekcja i deratyzacja

O NAS

ZADZWOŃ

Felicitas

ul. Zielone Wzgórze 61

58-340 Sierpnica

Strona główna | Odpluskwianie | Dezynsekcja pluskwy | Odkażanie |Gryzonie |  Kontakt

Strona stworzona w kreatorze www WebWave © 2024